Kılıçdaroğlu’ndan çok konuşulacak Akşener iddiası

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olması için ilk teklifin Meral Akşener’den geldiğini söyledi. Akşener’in teklifi iletmesi için de bir gazeteciyi aracı yaptığını anlattı. Kılıçdaroğlu ayrıca kendisine sadık en az 50 mevcut milletvekili olduğuna da söyledi.

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olması için ilk teklifin eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den geldiğini söyledi. Akşener’in teklifi iletmesi için de bir gazetecinin elçi olduğunu anlattı.

Yeniçağ Gazetesi’ne konuşan Kemal Kılıçdaroğlu daha önce gündeme getirmediği altılı masanın cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecinde yaşananları anlattı. “Karar Gazetesi Yazarı Elif Çakır bana geldi ve Akşener’in elçisi olarak, Akşener’in benim cumhurbaşkanı adayı olmamı istediğini ve kabul ederse destekleyeceği mesajını iletti. Süreç öyle başladı.” dedi. Hatta altılı masadaki tüm liderleri de şahit olarak işaret etti. Meral Akşener için, ‘Hep adayımız siz olun’ demiştir…” iddiasında bulundu.

KILIÇDAROĞLU: 50 MİLLETVEKİLİ BANA SADIK

Ayrıca Kılıçdaroğlu, “Meral Akşener’e seçimde aldıkları 43 milletvekilinden çok daha fazla milletvekili teklif ettiğini ancak Akşener’in kabul etmediğini söyledi. Kılıçdaroğlu parti içine ilişkin de konuştu. “En az 50 milletvekilinin parti içinde size sadık olduğu iddiası konuşuluyor. Doğru mu?” sorusuna da “ Evet doğru.” yanıtı verdi.

“EKREM İMAMOĞLU İLE EN SON BAYRAMDA KONUŞTUK”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile siyaseten birlikte yürümek için görüştüğü iddiasını ise yalanladı. Yakın zamanda görüşmeleri beklenirken Kılıçdaroğlu “En son kurban bayramında arayıp bayramımı kutladı. Ondan sonra bir daha hiç görüşmedik.” vurgusu da yaptı.

Ayrıca Kılıçdaroğlu seçim dönemi yayınladığı videolarına uzun süre sonra yenisini ekledi. Çalışma odasında konuşan Kılıçdaroğlu’nun masasında kum saati olması da dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x